DOI: https://doi.org/10.17721/2521-1706.2022.13.1

Адріян Кармазин,

експерт Української aсоціації американістики,

Вашингтон, США

 

Анотація. До 50-ліття від створення Українського науково-дослідного інституту при Гарвардському університеті в Кембриджі, штат Массачусетс (США), що відзначатиметься наступного року, публікуємо статтю Адріяна Кармазина – члена Української асоціації американістики, історика та журналіста, експерта з американських ЗМІ та стратегічних комунікацій, який понад 25 років працював у «Голосі Америки» та очолював Українську службу «Голосу Америки» (2005 – 2015).
Це – третя стаття з серії, що представляють тип репортажу, яким Адріян Кармазин займався як радіожурналіст Української служби «Голосу Америки» у 1990-х роках. Раніше він опублікував статті про своє відрядження в 1993 році в Україну [2] і про своє журналістську роботу на Національному з’їзді Демократичної партії в Чикаго у 1996 році [4]. Колекція записів Української служби «Голосу Америки» зберігається в Українському музеї-архіві в Клівленді [5]. Спогади Адріяна Кармазина про його кар’єру в «Голосі Америки» увійшли до спеціального збірника статей до 70-річчя Української служби «Голосу Америки» [3].
Український науково-дослідний інститут Гарвардського університету (HURI) є одним із найпотужніших та найстаріших осередків українознавства в Америці. Це – координаційний центр для аспірантів і студентів, стипендіатів та науковців, які займаються дослідженнями з української мови, літератури та історії, а також з антропології, археології, історії мистецтва, економіки, політології, соціології, теології та інших дисциплін. Більшість інтерв’ю для цієї історії про HURI були проведені автором англійською мовою, а потім перекладені українською для трансляції Українською службою «Голосу Америки» в Україні. Для цієї статті українські версії коментарів співрозмовника були знову перекладені на англійську.

Ключові слова: Український науково-дослідний інститут Гарвардського університету, українознавство, українська діаспора в США.

Надійшла до редколегії: 27.12.2021


Завантажити


References

  1. The Ukrainian Research Institute (HURI). History of the Institute. https://huri.harvard.edu/history-institute. [In English].
  2. Karmazyn, A. (2021). Reporting for VOA in newly independent Ukraine: when voices from Ukraine become essential to Holos Ameryky radio broadcasts. American History and Politics, 11, 96–110. http://surl.li/cejpd. [In English].
  3. Karmazyn,(2020). Some Recollections and Reflections Regarding MyVOA Ukrainian Service Сareer (1987–2015). In A.Karmazyn, O. Mashevskyi, O. Sukhobokova (Eds.). Sharing America’s Story with Ukraine: The Voice of America’s Ukrainian Service, 1949  2019: a collection of articles and essays in commemoration of the 70th anniversary of the Ukrainian Service of the Voice of America. Ukrainian Museum-Archives, Cleveland, 35–70. http://surl.li/cejpf. [In Ukrainian].
  4. Karmazyn, A. (2020). VOA’s Ukrainian Window on the 1996 Democratic Convention. The Ukrainian Association for American Studies. http://surl.li/cejpg. [In English].
  5. Ukrainian Museum-Archives, Cleveland, Ohio. Voice of America. https://www.umacleveland.org/research/#Voice-of-America. [In English].