Олег Машевський

доктор історичних наук, професор

Ольга Сухобокова

кандидат історичних наук, доцент,

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Із 9 по 30 листопада 2021 р. на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка в рамках розвитку освітньої програми «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)» відбувся сертифікований лекційний курс на тему «Вибори у США 2020 р. – виклики для демократії і медіа». Автор курсу і лектор – знаний американський експерт з медіа та суспільно-політичних процесів у США, директор Української служби «Голосу Америки» в 2005–2015 рр., експерт Української асоціації американістики Адріан Кармазин (Вашингтон, США) [5, 3]. Він представив адаптований для істориків ексклюзивний курс лекцій, спеціально підготовлений для викладання в межах програми академічного обміну імені Дж. Фулбрайта, за якою і приїхав до України на перший семестр 2021/22 навчальний рік. Лекторій був розрахований на студентів 4 курсу освітнього рівня «бакалавр» освітньої програми «Американістика та європейські студії» для поглиблення їхніх знань та розуміння політичних процесів у США, а також механізмів і логіки взаємодії та взаємовпливу медіа і влади, особливостей висвітлення суспільно-політичних подій у ЗМІ.

Надійшла до редакції 03.12.2021


Завантажити


Список використаних джерел та літератури:

  1. Вибори у США 2020 р. – виклики для демократії і медіа. Адріан Кармазин. Лекція перша. Істор. Ф-т КНУ. Американістика, Європейські студії та Сходознавство [Електронний ресурс] // Ютуб-канал Кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка. – 10 листопада 2021. – Режим доступу: https://goo.su/9jh5.
  2. Машевський О., Сухобокова О. «Sharing America’s story with Ukraine: the Voice of America’s Ukrainian Service, 1949–2019»: збірник наукових статей та матеріалів з історії української служби «Голосу Америки» / Олег Машевський, Ольга Сухобокова // Американська історія та політика: науковий журнал. – №9. – К., 2020. – С. 154-163.
  3. Машевський О., Сухобокова О. «Американські зустрічі» – освітньої-науковий проект «Української асоціації американістики» та історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка / Олег Машевський, Ольга Сухобокова // Американська історія та політика: науковий журнал. – №8. – К., 2019. – С. 88-97.
  4. Сучасна американська демократія. Дискусія. Адріан Кармазин – студенти американісти. Історич. Ф-т КНУ. Американістика, Європейські студії та Сходознавство [Електронний ресурс] // Ютуб-канал Кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка. – 10 листопада 2021. – Режим доступу: https://goo.su/qK5.
  5. Karmazyn А. Reporting for VOA in newly independent Ukraine: when voices from Ukraine become essential to Holos Ameryky radio broadcasts // Американська історія та політика: науковий журнал. – №11. – К., 2021. – С. 96-110.